Microsoft je sporočil tudi minimalne sistemske zahteve: potrebovali boste procesor 1 GHz ali hitrejši, vsaj 4 GB pomnilnika in grafično kartico, ki podpira grafično knjižnico DirectX 12 z gonilnikom WDDM 2.0 . Ključen element med tehničnimi zahtevami je združljivost z varnostno tehnologijo TPM 2.0 (Trusted Platform Module 2.0), ki so jo začeli proizvajalci vgrajevati v računalnike okoli leta 2017. Starejše računalnike uradno ne bo možno nadgraditi na Windows 11!
Dosegljivost posodobitve za posamezne uporabnike bo postopna, po fazah, zaradi »osredotočenosti na kakovost.« V Microsoftu so okvirno napovedali: »Pričakujemo, da bodo vsi računalniki, ki se kvalificirajo za nadgradnjo, to možnost dobili do sredine l. 2022.«
Nova izdaja operacijskega sistema v prvi vrsti prinaša prenovljen dizajn. Ikone v opravilni vrstici so privzeto po novem na sredini – mogoče pa jih je premakniti nazaj na levo – in začetni meni (Start) je popolnoma drugačen. Tudi nastavitve so prenovili, obrobe oken so po novem nekoliko zaobljene, na voljo so nove možnosti njihovega razpostavljanja in združevanja. Z Windows 11 bo dokončno opuščen brskalnik Internet Explorer katerega pa že nadomešča Edge in prav tako uporabniki ne bodo več našli ploščic (Live Tiles).
Ena od pomembnih novosti bo tudi integracija komunikacijske platforme Teams v operacijski sistem.
Microsoft je tudi sporočil, da bo za Windows 10 pripravljena še najmanj ena nadgradnja, 21H2 v letu 2021. Ta bo med drugim dodala podporo WPA3 H2E standardu na področju Wi-Fi varnosti. Popravki za Windows 10 bodo na voljo do vključno leta 2025.
Več informacij na: https://www.microsoft.com/sl-si/windows/windows-11